Ombre Brows to jedna z najbardziej popularnych technik permanentnego podkreślania brwi.


Możliwości które daje Nam odpowiednia technika pracy pozwalają na uzyskanie maksymalnie naturalnego wyglądu. Świadoma decyzja oraz zapoznanie się ze specyfiką zabiegu jest bardzo ważne, aby zabieg był w pełni satysfakcjonujący.. Decydując się na makijaż permanentny Ombre Brows, powinniśmy dokładnie zapoznać się z całym procesem pigmentacji brwi.


1Jak wygląda zabieg?
Jak wygląda zabieg?
1. Pierwszym etapem poprzedzającym pigmentację jest wykluczenie wszystkich przeciwwskazań, które mogą zdyskwalifikować nas do zabiegu. Proszę nie zatajaj informacji dot. stanu zdrowia. 

2. Następnym krokiem jest regulacja brwi oraz rysunek wstępny, który ma na celu zwizualizować finalny kształt brwi. Pamiętaj jednak, że rysunek jest etapem, który ma na celu wyznaczyć idealny, dokładny i precyzyjnie zaznaczony kształt (na pierwszy rzut oka może wydawać Ci się gruby/toporny). Poinformuj o swoich obawach linergistkę! Makijaż permanentny to zabieg, którego efekt jest trwały i nie można go tak łatwo usunąć, dlatego nie bój się mówić o własnych odczuciach. Decydując się na zabieg wykonany przez Paulinę Osinkowską pamiętaj, że przerysowany efekt brwi jest niemożliwy do osiągnięcia. 
2Przeciwwskazania
Pamiętaj, że decydując się na zabieg powinnaś być w pełni zdrowa. Wykluczenie przeciwskazań ma ogromny wpływ na zabieg, gojenie oraz efekt finalny. Każda zatajona informacja może skutkować złym efektem zabiegu. 
 • Zapalenie wirusowe, np. żółtaczka, zapalenie wątroby, HIV i AIDS

 • Ciąża, karmienie piersią * ( zabieg można wykonać 6 miesięcy od zaprzestania karmienia)

 • Cukrzyca

 • Stan zapalny w organizmie

 • Hemofilia

 • Opryszczka

 • Łuszczyca

 • Zaawansowana choroba tarczycy*

 • Choroby weneryczne

 • Padaczka

 • Trądzik ropowiczy, infekcja wirusowa, bakteryjna lub grzybicza

 • Stary makijaż permanentny* (Jeżeli posiadasz stary makijaż permanentny wyślij zdjęcia w celu oceny na zabiegi@osinkowska.com.pl )

 • Choroby nowotworowe

 • Łuszczyca

 • Aktywna opryszczka

 • Zaawansowana choroba tarczycy

 • Zabiegi chirurgiczne twarzy ( należy odczekać 6 miesięcy od dnia wykonania zabiegu chirurgicznego)

 • Zabieg z zastosowaniem kwasów i produktów wywołujących złuszczanie skóry

 • Mocna opalenizna

 • Henna (wykonana przed dniem zabiegu)


Jeżeli masz wątpliwości do tego czy zabieg może zostać wykonany zapraszamy do kontaktu +48513911625 email: zabiegi@osinkowska.com.pl
3Makijaż permanentny, a rysunek wstępny

Rysunek ma za zadanie odzwierciedlić kształt jaki uzyskamy podczas zabiegu pigmentacji. Jeżeli rysunek jest niedopracowany, krzywy, nie spełnia Twoich oczekiwań powinnaś bez zawahania poinformować o tym osobę wykonującą zabieg. Nie zgadzaj się na wykonanie zabiegu “free hand” (Zabieg wykonany bez rysunku). 

4Nie każda technika jest odpowiednia dla każdego typu skóry

Zakres usług oraz wyszczególnione w ofercie poszczególne rodzaje pigmentacji nie powinny być dla Nas furtką do samodzielnej decyzji o wyborze techniki.

Przykładem jest zabieg makijażu permanentnego Microblading ( czyt. Majkroblejding) bądź też technika włosa, która nie jest odpowiednią techniką dla osób ze skórą problematyczną.

5Ból i dyskomfort podczas zabiegu

Pierwszą obawą klientek jest lęk przed bólem podczas zabiegu. Ból jest doznaniem względnym. Jednak sam zabieg nie powinien być bolesny. Podczas zabiegu linergistka używa znieczulenia, które powinno zminimalizować ból.

6Korekta starego makijażu permanentnego

Jeżeli posiadasz źle zrobiony makijaż permanentny z mocno zaznaczonym przodem bądź tez ostro zaznaczonym konturem, w pierwszej kolejności powinnaś udać się na zabieg usuwania starego, źle wykonanego makijażu. Pamiętaj, ze korygowanie starego makijażu permanentnego może mieć nieodwracalne skutki. Niestety bardzo często osoby niedoświadczone, pod naciskiem klienta, z braku wiedzy i chęci zarobku podejmują się korekt źle wykonanych makijaży. Pamiętaj, że ceny zabiegów korekcyjnych są zawyżane.

7Usuwanie laserowe - stracę włosy? Zostanę poparzona? Zostanę na dłuższy czas bez brwi?

Mitem jest, ze zabieg usuwania makijażu permanentnego spowoduje trwałe uszkodzenie brwi, oczywiście są przypadki poparzenia, które nastąpiło na skutek zbyt dużej mocy wiązki lasera.

Usuwanie brwi jest zabiegiem wieloetapowym. Czasami wymagane jest kilka zabiegów usuwania w odstępie czasowym 6tyg pomiędzy zabiegami. 

Tak samo jak w przypadku samego zabiegu pigmentacji, miejsce w którym zdecydujemy się na zabieg usuwania źle wykonanego makijażu powinno być sprawdzone, a osoba wykonująca zabieg powinna być osoba kompetentna, dobrze przeszkolona..

8Mocno podkreślone brwi w kolorze czerni

Makijaż permanentny nie jest makijażem wieczorowym. Mocno podkreślone brwi nadają agresywnego, często wulgarnego wyglądu. Decydując się na zabieg makijażu pamiętaj aby podkreślić swoje naturalne atuty, bądź tez zniwelować mankamenty, ale zawsze w subtelny sposób.

9Trwałość makijażu permanentnego

Mitem jest, że makijaż permanentny zrobiony raz, zostaje na 10-15lat. Trwałość makijażu permanentnego zależy od wielu czynników. Pamiętajmy, że zaleta dzisiejszych technik makijażu permanentnego jest powolne, równomierne wyłuszczanie się barwnika. Poprawnie wykonany makijaż permanentny wymaga odświeżenia raz na 1-1,5 roku. *Uwaga! Pamiętaj, że im ciemniejszy pigment tym większe prawdopodobieństwo, że pigment utrzyma się w skórze dłużej. Przykładem są kreski dekoracyjne, które zrobione raz w większości przypadków zostają z Nami na całe życie.

10Sterylność i bezpieczeństwo

Igły do wykonania zabiegu makijażu permanentnego są jednorazowego użytku. Specjalista powinien otworzyć igłę przy kliencie. Jest nie do zaakceptowania ponowne użycie tej samej igły na zabiegu korekcyjnym.

11Zmiana koloru pigmentu

Makijaż permanentny ma prawo się odbarwiać i nie ma to nic wspólnego z niską jakością zabiegu czy niską jakością produktów. Pigment zmienia się pod wpływem wielu czynników zewnętrznych jak i pod wpływem naszego stanu zdrowia, dlatego też zalecana jest korekta po upływie 1-1,5 roku od pierwszej pigmentacji.

12Wymagana ilość zabiegów, a efekt finalny 

Zabieg makijażu permanentnego to pierwszy zabieg podstawowy i zabieg korekcyjny który należy wykonać  6tyg do 3 miesięcy od dnia zabiegu. Wizyta korekcyjna powinna być umówiona w dniu rezerwacji pierwszej wizyty.  UWAGA! Nie pojawienie się na zabiegu korekcyjnym wiąże się z dodatkowym kosztem dodatkowej wizyty oraz nie daje gwarancji na nowy termin w trybie przyspieszonym. 

Wybierając linergistkę, jej styl i efekty pracy powinny odpowiadać Twojej estetyce. Zapoznaj się z pracami specjalistki przed podjęciem wyboru. Ważne, aby osoba wykonująca zabieg była w stanie pokazać Ci zdjęcia przed, po oraz po wygojeniu.

13Koszt zabiegu 

Całkowity koszt zabiegu to koszt 1500-1800zł w zależności od techniki  Koszt dodatkowej wizyty korekcyjnej po okresie 3 miesięcy 500zł  W celu rezerwacji zabiegu wymagana jest wpłata zadatku w wysokości 300zł 

14Rezerwacja terminu 
Kontakt +48 513 911 625 

Pielęgnacja pozabiegowa

Zapoznaj się z zasadami dbania o brwi po pigmentacji, aby efekt "po" był jak najbardziej satysfakcjonujący