DZIEŃ ZABIEGU

Jeśli chcesz, aby brwi zagoiły się równomiernie, a efekt końcowy był zadowalający, przestrezegaj wszystkich porad. Miej na uwadze, że pielęgnacja po zabiegu jest tak samo ważna jak sam zabieg makijażu permanentnego. To bardzo ważne, by przestrzegać zaleceń specjalisty. Kolor brwi jest intensywny, a skóra wokół nich może być zaczerwieniona. Nie martw się, jest to naturalny efekt pozabiegowy.

PAMIĘTAJ

1.

Podczas gojenia unikaj: solarium, słońca, sauny, basenu. Nie drap strupków. Zdrapanie może spowodować powstanie blizny. Pozwól aby brwi same się wygoiły.

Zabieg makijażu permanentnego jest zabiegiem inwazyjnym, podczas którego dochodzi do przerwania ciągłości naskórka.

2.

Dbaj o brwi według zaleceń specjalisty. Nie szukaj informacji na forach w internecie. Jeżeli masz pytania, w pierwszej kolejności skontaktuj się z osobą, która wykonała zabieg.

3.

Nie nakładaj produktów kosmetycznych w miejscu pigmentacji. Może dojść do zakażenia obszaru zapigmentowanego. Przemywanie brwi w pierwszych dniach po pigmentacji jest bardzo ważne! Nie pozwól aby na brwiach powstał strupek. Myj brwi z włosem i pod włos. Nie wklepuj osocza, a dokładnie je zmyj.

4.

Nie panikuj jeżeli brwi są zaczerwienione lub pigment wydaje się cieplejszy od oczekiwanego efektu, pamiętaj, że skóra nadal się goi. Finalny, ostateczny kolor będzie widoczny po 4 tygodniach od dnia pigmentacji.

5.

Nie zapomnij o zabiegu korekcyjnym, który pozwoli na wyrównanie koloru brwi i jeżeli będzie taka potrzeba – nasycenia brwi. Zabieg korekcyjny należy wykonać 6 tygodni do 3 miesięcy od pierwszego zabiegu.