DZIEŃ ZABIEGU

Jeśli chcesz, aby brwi zagoiły się równomiernie, a efekt końcowy był zadowalający, przestrezegaj wszystkich porad. Miej na uwadze, że pielęgnacja po zabiegu jest tak samo ważna jak sam zabieg makijażu permanentnego. To bardzo ważne, by przestrzegać zaleceń specjalisty. Kolor brwi jest intensywny, a skóra wokół nich może być zaczerwieniona. Nie martw się, jest to naturalny efekt pozabiegowy.

Slide Pierwszy dzień po zabiegu brwi mogą wydawać się ciemne i przerysowane.

Nie panikuj,
to okres przejściowy.
DZIEŃ 1

Slide 2 razy dziennie dokładnie przemywaj brwi z włosem i pod włos, tak aby zmyć nadmiar osocza i nie dopuścić do powstania grubego strupka. Brwi przemywaj wodą destylowaną, wodą do iniekcji lub wodą przegotowaną przy użyciu wacika kosmetycznego. Brwi mogą delikatnie swędzieć. Możesz również odczuwać
uczucie ciągnięcia.

Pamiętaj o zachowaniu higieny.
Nie nakładaj produktów kosmetycznych na brwi.
DZIEŃ 1-3

Slide Brwi zaczynają się łuszczyć na końcówce i początku brwi.
Zacznij nawilżać brwi preparatem do pielęgnacji. Na oczyszczone brwi za pomocą patyczka kosmetycznego nałóż cienką warstwę produktu. Początki brwi powinny być delikatne i transparentne, nie powinnaś widzieć mocno zaznaczonej granicy.
DZIEŃ 4

Slide DZIEŃ 5-7 Nie panikuj w momencie widocznej różnicy w kolorze pomiędzy
strupkiem, a efektem znajdującym się w miejscu gdzie strupek już odszedł.
Pamiętaj, że makijaż permanentny ma na celu subtelnie podkreślić brwi.
Nie jest to forma mocnego wieczornego makijażu.

Slide DZIEŃ 7/8 Strupek powinien być już niewidoczny.
Jeżeli widzisz pozostałości, nałóż minimalną ilość produktu i patyczkiem kosmetycznym wmasuj produkt w miejsce, w którym zostały strupki. Nie zdrapuj, delikatnie przemyj brwi. Jeżeli brwi są zaczerwienione lub pigment wydaje się cieplejszy
od oczekiwanego efektu, pamiętaj, że skóra nadal się goi. Finalny, ostateczny kolor będzie widoczny po 4 tygodniach od dnia pigmentacji.

PAMIĘTAJ

1.

Podczas gojenia unikaj: solarium, słońca, sauny, basenu. Nie drap strupków. Zdrapanie może spowodować powstanie blizny. Pozwól aby brwi same się wygoiły.

Zabieg makijażu permanentnego jest zabiegiem inwazyjnym, podczas którego dochodzi do przerwania ciągłości naskórka.

2.

Dbaj o brwi według zaleceń specjalisty. Nie szukaj informacji na forach w internecie. Jeżeli masz pytania, w pierwszej kolejności skontaktuj się z osobą, która wykonała zabieg.

3.

Nie nakładaj produktów kosmetycznych w miejscu pigmentacji. Może dojść do zakażenia obszaru zapigmentowanego. Przemywanie brwi w pierwszych dniach po pigmentacji jest bardzo ważne! Nie pozwól aby na brwiach powstał strupek. Myj brwi z włosem i pod włos. Nie wklepuj osocza, a dokładnie je zmyj.

4.

Nie panikuj jeżeli brwi są zaczerwienione lub pigment wydaje się cieplejszy od oczekiwanego efektu, pamiętaj, że skóra nadal się goi. Finalny, ostateczny kolor będzie widoczny po 4 tygodniach od dnia pigmentacji.

5.

Nie zapomnij o zabiegu korekcyjnym, który pozwoli na wyrównanie koloru brwi i jeżeli będzie taka potrzeba – nasycenia brwi. Zabieg korekcyjny należy wykonać 6 tygodni do 3 miesięcy od pierwszego zabiegu.