PRZEDPO

DZIEŃ ZABIEGU

Jeżeli chcesz, aby brwi równomiernie się wygoiły, a finalny efekt był satysfakcjonujący zapoznaj się z zaleceniami pozabiegowymi. Pamiętaj, że pielęgnacja po zabiegu jest równie ważna jak sam zabieg.

Ważne jest, aby stosować się do zaleceń specjalisty.

Mocniejsze nasycenie koloru bezpośrednio po zabiegu i zaczerwienienie w zapigmentowanej okolicy jest normalną koleją rzeczy, nie należy panikować.

DZIEŃ 1

Pierwszy dzień po zabiegu brwi mogą wydawać się ciemne i przerysowane.

Nie panikuj to okres przejściowy.

DZIEŃ 1-3

2 razy dziennie dokładnie przemywaj brwi z włosem i pod włos, tak aby zmyć nadmiar osocza i nie dopuścić do powstania grubego strupka. Brwi przemywaj wodą destylowaną, wodą do iniekcji lub wodą przegotowaną przy użyciu wacika kosmetycznego. Brwi mogą delikatnie swędzieć. Możesz również odczuwać uczucie ciągnięcia.

Ważne! Pamiętaj o zachowaniu higieny. Nie nakładaj produktów kosmetycznych na brwi. Aplikując fluid lub korektor omijaj okolice brwi.

DZIEŃ 4

Brwi zaczynają się łuszczyć na końcówce i początku brwi. Uczucie swędzenia jest normalną reakcją. Nie zdrapuj strupków! Zacznij nawilżać brwi preparatem do pielęgnacji. Na oczyszczone brwi za pomocą patyczka kosmetycznego nałóż cienką warstwę produktu. Początki brwi powinny być delikatne i transparentne, nie powinnaś widzieć mocno zaznaczonej granicy.

DZIEŃ 5/7

Nie należy panikować w momencie widocznej różnicy w kolorze pomiędzy strupkiem, a efektem znajdującym się w miejscu gdzie strupek już odszedł. Pamiętaj, że makijaż permanentny ma na celu subtelnie podkreślić brwi. Nie jest to forma mocnego wieczornego makijażu.

DZIEŃ 7/8

Strupek powinien być już nie widoczny. Jeżeli widzisz pozostałości nałóż minimalną ilość produktu i patyczkiem kosmetycznym wmasuj produkt w którym zostały strupki. Nie zdrapuj, delikatnie przemyj brwi. Jeżeli brwi są zaczerwienione lub pigment wydaje się cieplejszy od oczekiwanego efektu, pamiętaj, że skóra nadal się goi. Finalny, ostateczny kolor będzie widoczny po 4 tygodniach od dnia pigmentacji.

PAMIĘTAJ

1. Podczas gojenia unikaj solarium, słońca, sauny, basenu. Nie drap strupków. Zdrapanie może spowodować powstanie blizny. Pozwól aby brwi same się wygoiły. Pamiętaj, że zabieg makijażu permanentnego jest zabiegiem inwazyjnym podczas którego dochodzi do przerwania ciągłości naskórka.

2. Dbaj o brwi według zaleceń specjalisty. Nie szukaj informacji na forach internecie. Jeżeli masz pytania w pierwszej kolejności skontaktuj się z osobą która wykonała zabieg.

3. Nie nakładaj produktów kosmetycznych w miejscu pigmentacji. Może dojść do zakażenia obszaru zapigmentowanego. Przemywanie brwi w pierwszych dniach po pigmentacji jest bardzo ważne! Nie pozwól aby na brwiach powstał strupek. Myj brwi z włosem i pod włos. NIe wklepuj osocza, a dokładnie je zmyj.

4. Nie panikuj jeżeli brwi są zaczerwienione lub pigment wydaje się cieplejszy od oczekiwanego efektu, pamiętaj, że skóra nadal się goi. Finalny, ostateczny kolor będzie widoczny po 4 tygodniach od dnia pigmentacji.

5. Nie zapomnij o zabiegu korekcyjnym który pozwoli na wyrównanie koloru brwi i jeżeli będzie taka potrzeba nasycenia brwi. Zabieg korekcyjny należy wykonać 6tygodni do 3 miesięcy od pierwszego zabiegu