Jedna z najbardziej popularnych technik pigmentacji brwi na rynku.

“Must Have” wśród wielu celebrytów w Polsce i na świecie. Brwi po wyłuszczeniu nie powinny mieć idealnie zarysowanych granic. Dzięki umiejętnemu rozproszeniu pigmentu widoczna jest gradacja od podstawy brwi ku górze, a przody brwi pozostają delikatne. Technika ta pozwala uzyskać maksymalnie naturalny efekt i jest odpowiednia dla wszystkich typów skóry oraz osób w każdym wieku. Makijaż permanentny techniką Ombre Brows idealnie sprawdzi się u osób z tłustą skórą.

Decydując się na makijaż permanentny Ombre Brows, powinniśmy dokładnie zapoznać się z całym procesem pigmentacji brwi.

NEW_PHOTO_BROWS-2NEW_PHOTO_BROWS-2-copy

Pierwszym etapem poprzedzającym pigmentację jest wykluczenie wszystkich przeciwwskazań, które mogą zdyskwalifikować nas do zabiegu. Proszę nie zatajaj informacji dot. stanu zdrowia. Poszczególne przeciwwskazania nie znalazły się w karcie bez przyczyny. Zatajenie ich może mieć zły wpływ na pigmentację oraz efekt końcowy.

Następnym krokiem jest regulacja brwi oraz rysunek wstępny, który ma na celu zwizualizować finalny kształt brwi. Skoncentruj swoją uwagę na każdym najmniejszym szczególe takim jak: długość brwi, symetria, grubość. Pamiętaj jednak, że rysunek jest etapem, który ma na celu wyznaczyć idealny, dokładny i precyzyjnie zaznaczony kształt (na pierwszy rzut oka może wydawać Ci się gruby/toporny). Poinformuj o swoich obawach linergistkę! Makijaż permanentny to zabieg, którego efekt jest trwały i nie można go tak łatwo usunąć, dlatego nie bój się mówić o własnych odczuciach.

Mocniejsze nasycenie koloru bezpośrednio po zabiegu i zaczerwienienie w zapigmentowanej okolicy jest normalną koleją rzeczy, nie należy panikować.

Ważne jest, aby stosować się do zaleceń specjalisty. Pamiętaj, że pielęgnacja po zabiegu jest równie ważna jak sam zabieg. Jeżeli chcesz, aby brwi równomiernie się wygoiły a finalny efekt był satysfakcjonujący zapoznaj się z zaleceniami pozabiegowymi, które znajdziesz niżej na tej stronie.

Jak dbać o brwi?

Pamiętaj, że zabieg makijażu permanentnego jest zabiegiem inwazyjnym. Za pomocą igły oraz specjalnie przeznaczonego do tego urządzenia wprowadzamy pigment pomiędzy naskórek, a skórę właściwą.

Pierwsze dwa dni są bardzo istotne. Należy przemywać brwi 2-3 razy dziennie, aby zmyć nadmiar osocza, oraz nie dopuścić do powstania większego strupka. Na powierzchni brwi powinna utworzyć się delikatna błonka, która sukcesywnie dzień po dniu będzie się łuszczyć. Nie należy panikować w momencie widocznej różnicy w kolorze pomiędzy strupkiem, a efektem znajdującym się w miejscu gdzie strupek już odszedł.

W 4 dniu po zabiegu należy rozpocząć nawilżanie brwi, aplikując bardzo cienką warstwę bepanthen ( zbyt gruba warstwa może spowodować wyrzucenie pigmentu ze skóry, tym samym pigment się nie przyjmie)

Nawilżamy brwi przez kolejne 10dni. Finalny, ostateczny kolor będzie widoczny po 4tygodniach od dnia pigmentacji. Ważne! Przed nałożeniem nowej warstwy produktu, należy oczyścić, przemyć brwi z pozostałości po poprzedniej warstwie.

W czasie gojenia brwi nie należy: drapać strupków, nakładać produktów kosmetycznych, przemywać brwi innymi specyfikami niż szare mydło, korzystać z solarium, sauny.

Przed podjęciem decyzji o zabiegu, zapoznaj się z przeciwwskazaniami tutaj.



Koszt zabiegu

1500 zł + VAT

Wizyta korekcyjna 6-8 tygodni po 1. zabiegu

200 zł + VAT

Poznaj inne techniki mikropigmentacji